четверг, 17 ноября 2016 г.

Відбувся семінар для заступників з НВР

15.11.2016 року на базі Довгинського НВК відбувся районний психолого - педагогічний семінар - практикум на тему "Забезпечення співробітництва школи і сім ї  у формуванні особистості громадянина". Аби ознайомитись із досвідом в даному напрацюванні, до Довгинського навчально - виховного комплексу завітали заступники директорів з навчально - виховної роботи шкіл району. З метою ефективної взаємодії школи та родини був проведений освітній тренінг. Учасники тренінгу мали можливість "програти" вправи, життєві ситуації, набуваючи таким чином практичного досвіду успішного розв язання проблем та розвиваючи власне уміння співпрацювати з батьками учнів. Директор НВК Оверченко І.В. зустрів колег своєю привітністю та поділився інформацією про шкільні здобутки, цікаві заходи. 
 Бистрицька Н.А, заступник директора з навчально - виховної роботи Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, висвітлила питання методичного супроводу проблемної теми "Формування інтелектуально розвиненої, духовно богатої особистості через трикутник партнерства шляхом впровадження сучасних технологій", презентувала учнів -лауреатів обласного медіафестивалю в номінації "Назви українських продуктів харчування: науковий аспект" та блог школи щодо розділу "Батькам". Презентувала досвід роботи "Школа - родина" Омельченко Н.Г., заступник ДНВР Просторівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Своїми поглядами щодо взаємодії школи і сім ї, співпраці вчителів та батьків для виховання свідомих громадян, поділилась Сидоренко Л.О., ЗДНВР Владівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Акцентувала увагу на різних формах та методах роботи школи з батьками Курусь І.В., ЗДНВР Обіточненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. По закінченню семінару учсники  отримали методичні рекомендації та позитивний настрій.

вторник, 21 июня 2016 г.

Про участь у літніх тренінгах за проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ




З метою покращення компетенції керівників загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів, психологів з питань ВІЛ/СНІДу, протягом червня 2016 року на базі Бердянської багатопрофільної гімназії№2, відбулися навчальні тренінги "Консультування ВІЛ/СНІДу та підтримка інституції". Учасники тренінгів отримали базову інформацію з питань превентивної освіти "Маршрут безпеки" та "Профілактика ВІЛ на робочому місці".

понедельник, 6 июня 2016 г.

Як правильно спілкуватися з гіперактивною, тривожною, агресивною чи невпевненою дитиною?

Рекомендації психолога по роботі з гіперактивною дитиною
Уникайте крайнощів: не можна дозволяти дитині робити все, що їй заманеться. Але не можна і все забороняти; чітко вирішіть для себе, що можна і що не можна, і погоджуйте це зі всіма членами сім’ї.
Своєю поведінкою показуйте дитині приклад: стримуйте свої  емоції. Адже вона наслідує вас у своєї поведінці.
Приділяйте дитині достатньо уваги, хай вона ніколи не відчуває себе забутою. Але водночас поясніть дитині, що бувають моменти, коли у вас є інші турботи, слід це зрозуміти і прийняти.
Пам’ятайте, що істеричні приступи найчастіше пов’язані з прагненням звернути на себе увагу або викликати жалість і співчуття. Не треба потурати дитині й змінювати свої вимоги. Коли дитина заспокоїться, поясніть їй, чому ви вчинили так, а не інакше.

вторник, 10 мая 2016 г.

Як подолати стрес? АНТИСТРЕСОВА РЕЛАКСАЦІЯ

Поради психолога щодо подолання стресу

У нашому житті постійно відбуваються зміни, і якщо ми навіть не можемо швидко до них пристосовуватися, виникає стан стресу. При цьому навіть не важливо, позитивним чи негативним був стресогенний фактор. Часто стресорами для себе є ми самі: наші думки, емоції, дії. Пропонуємо Вашій увазі матеріал про зняття стресу за методом Хосе Сільви.
Три головні причини виникнення стресів полягають у наступному:
«Почуття провини». Найпростіший приклад – куріння. Ви не кидаєте курити, хоча чудово знаєте, що це шкідливо для здоров'я. Більше того, Ви постійно чуєте слова про те, що заподієте шкоду не тільки собі, а й своїм близьким. У Вас виникає почуття провини, сорому і навіть ворожості. Очевидним є стрес, який небезпечний для здоров’я навіть більше, ніж викурена сигарета. Якщо Ви прощаєте собі свою бездіяльність, то внутрішня вина, внутрішнє напруження продовжують рости, і рано чи пізно вийдуть назовні.

понедельник, 25 апреля 2016 г.

З Днем психолога!!!

Коли людям сумно і самотньо, коли здається, що світ густо пофарбований у сірий колір, люди йдуть до психолога з останньою надією змінити все на краще. Якщо їм зустрічається справжній майстер своєї справи, який вміє читати не тільки підручники, але і душі людей, вони повертаються оновленими і знову вірять в чудеса! Так давайте в День психолога, побажаємо кожному з них довгих і щасливих років життя, без депресії і поганого настрою, але з морем удачі, любові і благополуччя!

среда, 20 апреля 2016 г.

ПРАКТИКУМ ПО НЕЙРОБИКЕ



Нейробика – это зарядка (гимнастика) для ума. Если человек хочет иметь хорошую физическую форму – он регулярно выполняет физические упражнения. Если человеку нужны ясный ум, хорошая память, внимание, умственная работоспособность – ему нужны регулярные занятия нейробикой. Чем больше операций мы выполняем «на автомате» (а взрослый человек это делает гораздо чаще, чем ребенок), тем меньше работает наш мозг. По мнению американского профессора нейробиологии Лоуренса Катца, благодаря нейробике нервные клетки становятся сильнее и лучше сопротивляются старению.
Вообще, «зарядка для ума» не требует специальных тренажеров. Упражнения можно выполнять, не нарушая привычного ритма жизни. Главное, не выполнять их, как уже было сказано, «на автомате» и стараться привычные действия совершать оригинальным, нетрадиционным способом. Вот некоторые из них:
1. Закрывай глаза, когда делаешь привычные дела: например, одевайся, принимай душ, передвигайся по комнате с закрытыми глазами. Это задействует другие органы чувств и будет способствовать их развитию.

вторник, 12 апреля 2016 г.

Знайомимося з профорієнтаційною методикою "МАГЕЛАННО УНІВЕРСИТЕТ"

профорієнтаційне консультування
За підтримки Програми розвитку ООН в Україні у співпраці з Міністерством науки і освіти України організовано і проведено серію тренінгів для роботи з профорієнтації за методикою "Магеллано Університет" та напрацювання навичок із надання професійних консультацій для школярів за результатами тестування.

Результати тесту можна опрацьовувати самостійно, але набагато ефективніше звернутися за допомогою до професійного сертифікованого консультанта. 

понедельник, 11 апреля 2016 г.

Про фестиваль молодих педагогів нашого району


Для участі у фестивалі «Перші сходинки професійного зростання педагога», 8 квітня 2016 року до актової зали Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу А.М. Темника Чернігівської районної ради з’їхалися молоді педагоги Чернігівського району (стаж роботи до 1 року) та групи підтримки із загальноосвітніх шкіл.
В урочистому районному заході взяли участь чотири учасника: Курленкова Юлія Геннадіївна (вчитель хореографії Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів), Рябченко Ігор Станіславович (вчитель фізичної культури Верхньотокмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів), Саєнко Аліна Романівна (вчитель початкових класів Новоказанкуватського НВК), Ніколаїшина Альона Віталіївна (педагог-організатор Просторівської ЗОШ І-ІІІ ступенів).


Свою педагогічну майстерність молоді вчителі представили в номінаціях: «Педагогічна надія», «Кроки майстерності», «Спеціаліст майбутнього» та «Молодий професіонал».
Захоплююче педагогічне дійство відбулося на високому емоційному та інтелектуальному рівні.  Перерви між конкурсами прикрасили виступи вихованців художньо-естетичних гуртків: хореографічного «Забава» (керівник Крижко Галина Михайлівна), «Вокального» (Одаренко Альона, Косинська Марина) та вокального ансамблю бандуристів (керівник Юркіна Олена).
За підсумками журі переможців було визначено у кожній номінації фестивалю.
Голова районної організації Профспілки вручив переможцям грамоти та цінні подарунки.


среда, 30 марта 2016 г.

Фестиваль проектів

До УВАГИ психологів! У березні-травні 2016 року відбудеться обласний фестиваль проектів "Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору" (Переглянути наказ відділу освіти). Запрошуємо до участі!!!

Засідання РПМПК

Протягом 2015-2016 навчального року було організовано та проведено три засідання районної психолого-медико- педагогічної консультації. З метою визначення адекватних умов навчання дітей з особливими потребами, спеціалістами РПМПК було обстежено 36 осіб. Для них визначено особливі освітні потреби, враховано індивідуальні можливості кожної дитини, надано рекомендації щодо змісту, методів та форм їх навчання і  комплексної реабілітації. В ході психолого - педагогічного вивчення  9 учнів направлено на обстеження до Запорізької ОПМПК. Всі діти, батьки, вчителі отримали консультації, буклети, рекомендації щодо подальшої роботи.